08.04.2024

Čehova teātrī sagaidīta pirmizrāde vismazākajiem skatītājiem – “Lietus lāšu pasaciņas”

6. aprīlī, paši mazākie skatītāji ar patiesām un priekpilnām emocijām sagaidīja Čehova teātra jauniestudējumu bērniem vecumā no 2 gadiem – “Lietus lāšu pasaciņas”.


Izrāde “Lietus lāšu pasaciņas” iestudēta režisores Paulas Pļavnieces vadībā, ar kuru Čehova teātrim jau izveidojusies cieša sadarbība, jo iepriekš režisore  iestudējusi skatītāju jau iemīļotās izrādes “Dakteris Aikāsāp” un “Trīs sivēntiņi un vilks” – abas izrādes bijušas laureātes arī “Spēlmaņu nakts” nominācijās. Jaunajā izrādē mazajiem skatītājiem ir iespēja iepazīt dabas parādības un pasauli ap mums Aspazijas poētisko un sirssilto dzejoļu lasījumos. 


Aspazijas dzeju no latviešu valodas atdzejojusi Olga Pētersone, turklāt lielākā daļa atdzejojumu tapuši pirmo reizi – speciāli šai izrādei. Īpašs šoreiz ir izrādes vizuāli informatīvais papildinājums, ko iespējams paņemt līdzi uz mājām, – neliela grāmatiņa ar Aspazijas dzejoļiem latviešu un krievu valodā. Dzejas rindas papildina Edgara Vētriņa zīmējumi, kas tapuši īpaši šim izdevumam. Grāmatiņu iespējams iegādāties pirms un pēc izrādes.


Izrādē piedalās divi Čehova teātra aktieri – Ņikita Osipovs un Natālija Živeca –, kuri rotaļīgi ieved bērnus Aspazijas maģiskajā dzejas pasaulē, atklājot līdzības, kas notiek dabas ritumā un arī mūsu pašu dzīvē.


Kā iepriekš ziņots, šajā sezonā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris velta īpašu uzmanību bērnu izrādēm un plāno repertuāru regulāri papildināt ar izrādēm, kas piemērotas dažāda vecuma bērniem. Līdz šim Latvijas teātros reti redzēts formāts ir izrādes bērniem no divu gadu vecuma, un tieši šai auditorijai šajā sezonā plānotas divas Čehova teātra izrādes – otra pirmizrāde “Punktiņš, punktiņš, komatiņš…” (režisore Liena Šmukste) savus skatītājus gaidīs no 13. aprīļa.


Čehova teātris aicina uz izrādēm biļetes iegādāties laicīgi, kā arī atgādina, ka uz bērnu izrādēm biļetes jāiegādājas visiem – gan bērniem, gan bērnus pavadošajiem pieaugušajiem.  Biļetes uz izrādēm iespējams iegādāties bilesuserviss.lv vai teātra kasē Kaļķu ielā 16.

 

Skatieties foto no pirmizrādes, kā arī lasiet vairāk par izrādi pēc saites šeit

ADRESE:
Kaļķu iela 16
Rīga, LV-1050, Latvija
mct@mct.lv

KASES DARBA LAIKS VASARĀ:

Otrdiena – sestdiena: no plkst. 12:00 līdz plkst. 18:00 (izrādes dienās, kurās ir izrāde plkst.19:00, kase strādā līdz plkst. 19:00)

Pirmdiena, svētdiena: kase ir slēgta.

Tālr.: +371 67 22 53 95
biletes@mct.lv

 

 

MĀRKETINGA NODAĻA:
marketings@mct.lv


ADMINISTRĀCIJA:
Biļešu rezervēšana, kolektīvie pieteikumi,
informācija par atceltajām un pārceltajām izrādēm:
Tālr.: +371 20 37 25 13
administracija@mct.lv

Mājaslapā publicēto foto un video materiālu izmantošana pieļaujama tikai ar teātra rakstisku atļauju.

©MIHAILA ČEHOVA RĪGAS KRIEVU TEĀTRIS

SĪKDATŅU POLITIKA

PRIVĀTUMA POLITIKA

VIDEO NOVĒROŠANA

FOTOGRAFĒŠANA UN FILMĒŠANA