27.05.2024

Čehova teātris dosies uz festivālu Itālijā

Noslēdzot aktīvo teātra sezonu jūnijā, Mihaila Čehova Rīgas krievu teātris vedīs viesizrādi uz Itāliju, piedaloties 30. Dženovas starptautiskajā poēzijas festivālā – Genoa International Poetry Festival "Parole spalancate", kas norisināsies no 6. līdz 16. jūnijam Dženovā – Itālijas ziemeļrietumu Vidusjūras piekrastes pilsētā.


Ideja par viesizrādēm Itālijā teātra direktorei Danai Bjorkai radās pirms vairākiem gadiem. Pandēmija iejaucās ieceres īstenošanā, bet neapturēja to. Rūpīgs dialogs ar Itālijas pusi vainagojās panākumiem: festivāls  "Parole spalancate" izvēlējās iekļaut savā programmā izrādi "Graņonka", kas tapusi Elmāra Seņkova režijā, tāpat festivāla organizatori aicinājuši atklāšanas pasākumā Danu Bjorku lasīt dzeju latviešu valodā, izvēloties autoru pēc saviem ieskatiem. Dana nolēma iepazīstināt Itālijas publiku ar Imanta Ziedoņa poētisko pasauli. Atklāšanas pasākums plānots 6. jūnijā Dženovas Dodžu pils lielajā zālē, savukārt izrāde “Graņoka” tiks spēlēta 7. jūnijā Dženovas Dodžu pils (Palazzo Ducale) pagalmā. Izrādes un dzejas lasījuma laikā apmeklētājiem tiks nodrošināts satura pārstāsts  itāļu valodā. 


Teātra vadītāja Dana Bjorka par gaidāmo viesizrādi saka: “Esam gandarīti, ka sarunas ar festivālu noritēja veiksmīgi un sen lolotie plāni ir īstenošanas stadijā. Radošs piedzīvojums jaunos apvāršņos vienmēr iedvesmo un motivē. Tas ir arī liels gods uzstāties vietā, kurai ir tik bagāta vēsture un kura ir tik svarīga pilsētas kultūrai. Ar nepacietību gaidām tikšanos ar itāļu skatītājiem.”


Dženovas starptautiskais festivāls šogad norisināsies jau 30. reizi – tas ir lielākais un vecākais poēzijas notikums Itālijā. Ik gadu festivāls pulcē māksliniekus no visas pasaules, piedāvājot virkni mākslas performanču dažādās norises vietās – pludmalēs, vēsturiskās ēkās, klubos, grāmatnīcās, bibliotēkās, parkos un arī festivāla centrālajā norises vietā – Dodžu pilī, kas ir Dženovas svarīgākā vēsturiskā ēka, kā arī viens no prestižākajiem pilsētas simboliem un pulsējošs kultūras dzīves centrs. Pils celtniecība sākās 1298. gadā, kad Dženova nostiprināja savu ekonomisko jaudu visā Vidusjūrā. Ēkas viduslaiku daļa ir skaidri redzama arī mūsdienās. 14. un 15. gadsimtā pili papildināja jaunas ēkas. Tā kā 16. gadsimtā viduslaiku pils vairs neatbildēja jaunām estētiskām gaumēm, 1591. gadā pilsētas vadība sāka tās rekonstrukciju. Rezultātā tika izveidots monumentāls komplekss ar milzīgu vestibilu, diviem sānu pagalmiem, ko ieskauj portiki, ar platām kāpnēm, kas ved no vestibila uz augšējā stāva lodžijām, pārstāvniecības saloniem un Dodža apartamentiem ar piebūvētu kapliču. Telpu dekoratīvie gleznojumi slavināja dženoviešu varoņdarbus. 19. gadsimtā pils tika atkārtoti rekonstruēta. Un tikai 20. gadsimta sākumā ēka tika atgriezta savā agrākajā krāšņumā, pateicoties lielajai restaurācijai. Restaurētais apjoms bija 300 000 m3, kas ir Eiropā lielākā restaurācijas apjoma piemērs. Pils tika atvērta 1992. gada 14. maijā. 

 

Plašāka informācija par festivālu

ADRESE:
Kaļķu iela 16
Rīga, LV-1050, Latvija
mct@mct.lv

KASES DARBA LAIKS VASARĀ:

Otrdiena – sestdiena: no plkst. 12:00 līdz plkst. 18:00 (izrādes dienās, kurās ir izrāde plkst.19:00, kase strādā līdz plkst. 19:00)

Pirmdiena, svētdiena: kase ir slēgta.

Tālr.: +371 67 22 53 95
biletes@mct.lv

 

 

MĀRKETINGA NODAĻA:
marketings@mct.lv


ADMINISTRĀCIJA:
Biļešu rezervēšana, kolektīvie pieteikumi,
informācija par atceltajām un pārceltajām izrādēm:
Tālr.: +371 20 37 25 13
administracija@mct.lv

Mājaslapā publicēto foto un video materiālu izmantošana pieļaujama tikai ar teātra rakstisku atļauju.

©MIHAILA ČEHOVA RĪGAS KRIEVU TEĀTRIS

SĪKDATŅU POLITIKA

PRIVĀTUMA POLITIKA

VIDEO NOVĒROŠANA

FOTOGRAFĒŠANA UN FILMĒŠANA