17.05.2023.

Diskusija "Kopīgas nākotnes iespēja Latvijā"

Diskusiju platforma "Bez punkta uz i"
Diskusija "Kopīgas nākotnes iespēja Latvijā" 
22. maijā
Tiešraides sākums plkst. 19.00

Tiešraide portālā www.lsm.lv un Čehova teātra facebook.com lapā.
Diskusija notiks latviešu valodā.

 

Krievijas iebrukums Ukrainā licis Latvijas sabiedrībai ar jaunu intensitāti izjust vecas sāpes, ko arvien raisa 20. gadsimta vēstures traumas. Centieni atbrīvoties no okupācijas materiālā un simboliskā mantojuma, ko novērojam kopš kara sākuma, aicina jautāt, kāda loma šajā procesā pieder tai sabiedrības daļai, kuras identitāti joprojām ietekmē ar okupāciju saistīti vēstījumi (piemēram, uzvara t. s. Lielajā Tēvijas karā). Cik dziļi sašķelta ir Latvijas sabiedrība un vai mums ir kopīgas nākotnes izredzes? Kādu lomu šīs nākotnes veidošanā spēlē attieksme pret pagātnes ciešanām un pāridarījumiem? Kas tieši un kā būtu jāmaina, lai dažādas sabiedrības daļas spētu atklāti sarunāties par jūtīgām tēmām? Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris ar Lauras Grozas izrādi "Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos" pēc Sandras Kalnietes grāmatas un izrādei veltīto publisko programmu piesaka savi kā platformu atklātai sarunai par neērtiem, bet bezgala svarīgiem jautājumiem, par kuriem esam pieraduši klusēt.

 

Diskusijā piedalīsies Čehova teātra direktore Dana Bjorka, "Delfi.lv" žurnāliste Olga Dragiļeva, kinorežisors Staņislavs Tokalovs, kolektīvās atmiņas pētnieks, Latvijas Universitātes FSI vadošais pētnieks Mārtiņš Kaprāns, miera veidošanas un konfliktu risināšanas eksperte Ilze Dzenovska, Valsts prezidenta padomnieku biroja vaditāja Sarmīte Ēlerte un to moderēs filozofs, publicists un Čehova teātra galerijas kurators Igors Gubenko.

ADRESE:
Kaļķu iela 16
Rīga, LV-1050, Latvija
mct@mct.lv

KASES DARBA LAIKS VASARĀ:

Otrdiena – sestdiena: no plkst. 12:00 līdz plkst. 18:00 (izrādes dienās, kurās ir izrāde plkst.19:00, kase strādā līdz plkst. 19:00)

Pirmdiena, svētdiena: kase ir slēgta.

Tālr.: +371 67 22 53 95
biletes@mct.lv

 

 

MĀRKETINGA NODAĻA:
marketings@mct.lv


ADMINISTRĀCIJA:
Biļešu rezervēšana, kolektīvie pieteikumi,
informācija par atceltajām un pārceltajām izrādēm:
Tālr.: +371 20 37 25 13
administracija@mct.lv

Mājaslapā publicēto foto un video materiālu izmantošana pieļaujama tikai ar teātra rakstisku atļauju.

©MIHAILA ČEHOVA RĪGAS KRIEVU TEĀTRIS

SĪKDATŅU POLITIKA

PRIVĀTUMA POLITIKA

VIDEO NOVĒROŠANA

FOTOGRAFĒŠANA UN FILMĒŠANA