29.01.2021.

“ZOOMprātīgas tikšanās”

No 9. februāra Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris piedāvā unikālu projektu un iespēju ikvienam skolēnam, kā arī jebkuram citam interesantam apgūt un papildināt savas krievu valodas zināšanas radošā, aizraujošā un patiesi izzinošā komunikācijā ar kādu no septiņiem lieliskiem teātra aktieriem Janu Herbstu, Veroniku Plotņikovu, Jevgeņiju Čerkesu, Natāliju Živecu, Igoru Nazarenko, Tatjanu Lukašenkovu un Vadimu Grosmanu.

Aktieru profesija ir vistiešākajā nozīmē saistīta ar valodu un runas mākslu. Uz teātra skatuves aktieri saviem skatītājiem izstāsta visdažādākos stāstus - gan pasaules klasiķu darbus, lugas, stāstus, gan arī Latvijas dramaturgu radīto. Aktieri dzīvo tik dažādā un raibā pasaulē un caur skatuves mākslu - aktiermeistarību, mūziku, deju, scenogrāfiju, gaismu - sev apkārt redz un ik dienu izdzīvo tik daudzas lietas.

Kā tad īsti notiks “ZOOMprātīgas tikšanās”? Katrs aktieris ir sagatavojis savas tēmas, par kurām labprāt ar Tevi sarunāsies 40 minūšu laikā. Vai vēlies parunāt par to, kā aktieri veido savu grimu, kā vislabāk sagatavoties dažādu triku izpildei, kā smelties iedvesmu mums apkārt esošajā dabā vai kā varbūt izcept gardākās pankūkas pasaulē? Šādu jēgpilnu un vienlaikus saistošu sarunu gaitā kopīgi apgūsim jaunus vārdus krievu valodā un veidosim raitas sarunas. Neraizējies, ja starp šīm tēmām neredzi kādu sev tuvu un interesējošu. Aktieri pavisam noteikti pielāgosies, lai jūsu saskarsme notiktu patīkami, zinātkāri un pilnvērtīgi. Pirms paredzētās virtuālās tikšanās katrs aktieris ar Tevi sazināsies, lai vienotos par kopīgo tēmu.

Ja esi bažīgs par savu gatavību šādai virtuālai tikšanās reizei, satraukumu vari atstāt savā skolas somā aiz rāvējslēdzēja. Ja krievu valodas apguvē sper pašus pirmos soļus, izvēlies aktieri, kurš pārvalda arī latviešu valodu. Ja esi gatavs bagātināt savu vārdu krājumu jau augstākā līmenī, vari izvēlēties jebkuru no aktieriem. Ir svarīgi zināt, ka “ZOOMprātīgās tikšanās” ir iespēja piedalīties ikvienam, neraugoties uz vecumu un krievu valodas zināšanas līmeni, jo aktieri ir gatavi sarunai par tik daudzām tēmām.

Tā būs tikšanās viens pret vienu, lai komunikācijas kvalitāte būtu pēc iespējas efektīvāka. Mazajiem sarunu biedriem mamma vai tētis noteikti var būt blakus, ja būs vajadzīga palīdzība.

 

Aktieru piedāvātās tēmas:

Jana Herbsta (RU/LV; abās valodās sarunājas brīvi)

Jana ar Tevi kopā labprāt virtuāli pastaigāsies pa mežu, parunāsies par dabu un tās ietekmi uz cilvēku un mūsu labsajūtu. Jana ir atvērts, šarmants un ļoti aizrautīgs sarunu biedrs.

Veronika Plotņikova (RU/LV; latviski saprot un sarunājas viduvējā līmenī)

Sarunā ar Veroniku vari izvēlēties dažādas tēmas: vokāla vingrinājumi, ēst gatavošana, rokdarbi (šūšana, modelēšana). Veronika ir talantīga aktrise, dziedātāja un izcila mājsaimniece.

Jevgeņijs Čerkess (RU/LV; latviski saprot un sarunājas iesācēja līmenī)

Jevgeņijs ir gatavs improvizēt un runāt par jebkuru tēmu, par pamatu ņemot Tev interesējošu tēlu no viņa tik ļoti plašās aktieriskās pieredzes, iedzīvojoties klauna, ārsta un citos tēlos. Jevgeņijs būs priecīgs par iespēju komunicēt ar Tevi abās valodās, lai Tu mācies krievu valodu, bet viņš no Tevis - latviešu.

Natālija Živeca (RU/LV; latviski saprot un sarunājas labā līmenī)

Natālija ir uz TU ar sportu un māksliniecisko vingrošanu. Ir gatava uzspēlēt jautras spēles, kas balstās uz fiziskiem vingrinājumiem un valodas apgūšanu vienlaicīgi. Veselā miesā vesels gars!

Igors Nazarenko (RU/LV; latviski saprot un sarunājas labā līmenī)

Igors ir gatavs iegrimt sarunās par video spēlēm un virtuālās spēļu pasaules aktualitātēm, kā arī nebūs nekas pretī praktiski padarboties ar mājokļa remontu, jo kopā remontēt ir jautrāk!

Tatjana Lukašenkova (RU)

Tatjana ir spilgta, ekspresīva māksliniece, kura labprāt komunicēs par visdažādākajām tēmām, tostarp iemācīs uzlikt profesionālu teātra grimu, jo savām lomām vizuālo izskatu veido pastāvīgi.

Vadims Grosmans (RU/LV; latviski saprot un sarunājas vidējā līmenī)

Vadims tikšanās laikā pastrādās pie dikcijas, padalīsies ar aizraujošiem runas aparāta vingrinājumiem, kas Tev dzīvē noteikti noderēs. Tas neizslēdz iespēju runāt arī par Tev interesējošām tēmām.

 

Biļetes iespējams iegādāties Bezrindas.lv portālā.

NB! Ja Jūs vēlaties iegādāties biļeti uz tikšanos ar aktieri diviem sarunu biedriem, biļetes cena ir EUR 30.00 un lūgums rakstīt uz kristiana@mct.lv.

 

ADRESE:
Kaļķu iela 16
Rīga, LV-1050, Latvija
Tālr.: +371 67 22 46 60
mct@mct.lv

KASES DARBA LAIKS:
11.00 – 19.00
(katru dienu)

Tālr.: +371 67 22 53 95
biletes@mct.lv

 

 

MĀRKETINGA NODAĻA:
marketings@mct.lv

10.00 – 18.00
(darba dienās)


ADMINISTRĀCIJA:
Biļešu rezervēšana, kolektīvie pieteikumi,
informācija par atceltajām un pārceltajām izrādēm:
Tālr.: +371 20 37 25 13
administracija@mct.lv

Mājaslapā publicēto foto un video materiālu izmantošana pieļaujama tikai ar teātra rakstisku atļauju.

©MIHAILA ČEHOVA RĪGAS KRIEVU TEĀTRIS

SĪKDATŅU POLITIKA

PRIVĀTUMA POLITIKA

VIDEO NOVĒROŠANA

FOTOGRAFĒŠANA UN FILMĒŠANA