Lora Kvinta

Komponiste, pianiste, Krievijas Federācijas Komponistu savienības locekle, Krievijas nopelniem bagātā māksliniece, Laikmetīgās mākslas institūta profesore un speciālo projektu mākslinieciskā vadītāja, simfoniskās un instrumentālās mūzikas, kamermūzikas un vokālās mūzikas ciklu, estrādes dziesmu autore. Absolvējusi Ļeņingradas konservatoriju (klasiskā kompozīcija un klavieres). Pirmo dziesmu sacerējusi septiņu, bet pirmo mūziklu – astoņpadsmit gadu vecumā ("Karlsons lido atkal"). Kopš 1980. gada raksta mūziku izrādēm, kopš 1986. gada – mūziku filmām. Atpazīstamību Lorai atnesa dziesma "Sveika, pasaule" (Vladimira Kostrova dzeja), kas skanēja 1985. gadā "Labas gribas spēlēs" Tallinā. Nav iespējams iedomāties Padomju un Krievijas estrādi bez viņas dziesmām - tās ir izpildījuši Alla Pugačova, Tamāra Gverdciteli, Valentīna Tolkunova, Sofija Rotaru, Ļevs Ļeščenko, Josifs Kobzons, Filips Kirkorovs, Nikolajs Karačencovs, Vladimirs Vinokurs, Valērijs Ļeontjevs, Nadežda Babkina, Andrejs Biļs un daudzi citi.

Runājot par Loras Kvintas darbiem, nav iespējams nepieminēt polistilistisko operu "Džordano" (1988), krievu vodeviļu "Arī gudrinieks pārskatās" pēc A. Ostrovska lugas (2017. gadā nominēta balvai "Zelta maska") un simfoniju "Kaislība un korida" (2017) pēc Jevgeņija Jevtušenko dzejoļa "Korida". Šo simfoniju dzejnieks pasūtīja Lorai Kvintai uz savu jubileju, un tā tika uzrakstīta neticami īsā laikā – 20 dienās (noslēguma dzejoļus Jevgeņijs Jevtušenko plānoja lasīt pats, bet diemžēl nenodzīvoja līdz pirmizrādei).

Muzikālās izrādes "Esmu Edmons Dantess!" pirmizrāde pēc Aleksandra Dimā romāna "Grāfs Monte Kristo" motīviem notika 2012. gadā "Serpuhovkas Teātriumā". 2015. gadā Permas Akadēmiskajā teātrī parādījās jauna izrādes versija ar nosaukumu "Monte-Kristo. Esmu Edmons Dantess!". Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra izrāde "Grāfs Monte-Kristo. Esmu Edmons Dantess" ir vēl viena šī mūzikla skatuviskā versija.

ADRESE:
Kaļķu iela 16
Rīga, LV-1050, Latvija
Tālr.: +371 67 22 46 60
mct@mct.lv

KASES DARBA LAIKS:
11.00 – 19.00
(katru dienu)

Tālr.: +371 67 22 53 95
biletes@mct.lv

 

 

MĀRKETINGA NODAĻA:
marketings@mct.lv

10.00 – 18.00
(darba dienās)


ADMINISTRĀCIJA:
Biļešu rezervēšana, kolektīvie pieteikumi,
informācija par atceltajām un pārceltajām izrādēm:
Tālr.: +371 20 37 25 13
administracija@mct.lv

Mājaslapā publicēto foto un video materiālu izmantošana pieļaujama tikai ar teātra rakstisku atļauju.

©MIHAILA ČEHOVA RĪGAS KRIEVU TEĀTRIS

SĪKDATŅU POLITIKA

PRIVĀTUMA POLITIKA

VIDEO NOVĒROŠANA

FOTOGRAFĒŠANA UN FILMĒŠANA