Viesturs Kairišs

Ieguvis teātra un kino režisora specialitāti Latvijas Kultūras akadēmijā. Par viņa diplomdarba izrādi kļuva "Akmens viesis", kas tapa pēc A. Puškina lugas. Sāka strādāt kā režisors Jaunajā Rīgas teātrī, kur iestudēja F. Dostojevska "Idiotu". Drīz vien tika uzaicināts veidot P. Čaikovska operu "Jevgeņijs Oņegins" Latvijas Nacionālajā operā un baletā. Vairākas viņa izrādes ir piedalījušās starptautiskos teātra festivālos, starp tiem "Wiener Festwochen" ("Hotelis Eiropa"), Berlīnes Hebbel teātrī ("Čūska"), Aviņonas festivālā ("Hotelis Eiropa"), Bonnas biennālē ("Tumšie brieži", "Hotelis Eiropa"), Berlīnes Vācu operā ("Valentīna"). Paralēli darbam teātrī Viesturs Kairišs ir spēlfilmu un dokumentālo filmu režisors. 2016. gada spēlfilmu "Melānijas hronika" Latvijā noskatījās vairāk nekā 75 tūkstoši skatītāju.

Viesturs Kairišs ir veidojis trīs daļas no grandiozās Riharda Vāgnera tetraloģijas "Nībelungu gredzens" Latvijas Nacionālajā operā un baletā. Viņš ir iestudējis operas arī Vācijā – Berlīnes Komiskajā operā, Ķelnes operā un Darmštatē. Viņa pēdējie iestudējumi ir Latvijas Nacionālajā teātrī – Raiņa "Uguns un nakts" un H. Ibsena "Pērs Gints".

Par savu darbu Viesturs Kairišs ir saņēmis neskaitāmus profesionālos apbalvojumus, tai skaitā "Spīdolas balvu" par īpašiem sasniegumiem mākslā. Vairākas reizes bijis "Spēlmaņu nakts" prēmijas laureāts nominācijā "Gada režisors", "Lielā Kristapa" balvas laureāts par labāko filmu, "Lielās Mūzikas balvas" laureāts par operu iestudējumiem, savukārt laikraksts "Diena"" režisoru ir apbalvojis par ieguldījumu kultūrā.

Iestudējis: "Karalis Līrs" (2017), "Mumu" (2018).

Režisors izrādēs:
Hamlets

ADRESE:
Kaļķu iela 16
Rīga, LV-1050, Latvija
Tālr.: +371 67 22 46 60
mct@mct.lv

KASES DARBA LAIKS:
11.00 – 19.00
(katru dienu)

Tālr.: +371 67 22 53 95
biletes@mct.lv

 

 

MĀRKETINGA NODAĻA:
marketings@mct.lv

10.00 – 18.00
(darba dienās)


ADMINISTRĀCIJA:
Biļešu rezervēšana, kolektīvie pieteikumi,
informācija par atceltajām un pārceltajām izrādēm:
Tālr.: +371 20 37 25 13
administracija@mct.lv

Mājaslapā publicēto foto un video materiālu izmantošana pieļaujama tikai ar teātra rakstisku atļauju.

©MIHAILA ČEHOVA RĪGAS KRIEVU TEĀTRIS

SĪKDATŅU POLITIKA

PRIVĀTUMA POLITIKA

VIDEO NOVĒROŠANA

FOTOGRAFĒŠANA UN FILMĒŠANA